Czy jako matka można zarabiać na poezji czy jest to po prostu niemożliwe?  Jak zarabiać kase na pisaniu wierszy, na tym co nam w duszy gra? Oczywiście, że tak! Wiele (nie tylko) młodych mam po przejściu na urlop macierzyński popada w pewnego rodzaju stagnacje we wszystkim co bezpośrednio nie dotyka ich malucha. Największy procent takich przypadków to o dziwo mamy, które wcześniej były bardzo aktywne! 

 
Poezja to jeden z najpopularniejszych gatunków pisania kreatywnego. Pisarz lub pisarka bardzo często mają zdolność do łatwego przekazania uczuć oraz myśli w sposób, który porusza innych. Wiele osób twierdzi, że tylko profesjonaliści nadają się do pisania, ale z drugiej strony są to osoby, które zazwyczaj uważają, że poezja jest najbardziej nie-efektywną metodą na zarobek. Dlaczego nie połączyć interesu z przyjemnością wyrażania się i odkrywania nowych obszarów swojej duszy? Poezja rozwija, uczy pisać i pozwala na swego rodzaju wewnętrzny katarzis. Poniżej zamieszczam listę z poradami dla każdego kto chciałby się w tym kierunku rozwijać.
 
1. Bądź konsekwentna w tym co robisz. Jeżeli chcesz zarobić to ilość tekstów czy wierszy to musisz ich mieć więcej niż "troszeczkę". Z czasem wyrobisz sobie lekką rękę do pisania i będzie co raz łatwiej pomimo trudności i bloków jakie mogą Cię spotkać na początku.
 
2. Ucz się nowych rzeczy i poprawiaj swoje umiejętności. Czytaj dużo i sprawdzaj najnowsze publikacje w dziedzinie twoich zainteresowań, ucz się od najlepszych.
 
3. Dołącz do jednego lub więcej internetowych społeczności pisarskich. Publikuj tam swoje prace, podpisuj je i dziel się opinią z innymi. Na pewno poznasz mase ciekawych osoby, z których część może pomóc Ci w spieniężeniu twojej kolekcji lub nawet załatwić publikację.
 
4. Dołącz do grupy lub sotwarzyszenia poetów. Takie grupy bardzo często publikują prace swoich członków w formie zbiorowych wydań.
 
5. Wysyłaj swoje wiersze do gazet i magazynów - zarówno tych papierowych jak i działających w internecie. Są one zazwyczaj wymagające, ale płacą dobre kwoty, jeżeli Twoja publikacja dojdzie do skutku. Jeżeli Twój pierwszy wiersz nie przejdzie to walcz z następnymi (czytaj porada nr 1).
 
6. Bierz udział w legalnych i pewnych konkursach, pamiętaj że na sieci jest pełno oszustów, którzy chętnie zbierają teksty innych ludzi i publikują je pod swoim imieniem.
 
7. Zawiąż współpracę z wydawnictwami i firmami zajmującymi się publikacją kartek okazjonalnych. To świetny pomysł na poszerzenie możliwości zarobku na swojej pracy.
 
8. Jeżeli masz własne środki i to w sporej ilości zastanów się nad publikacją zbiorku poezji własnej. Weź również pod uwagę serwisy, na których możesz zrobić to w wydaniu online. Zapytaj innych poznanych pisarzy o radę, może uda Ci się ściągnąć sławe, która napisałaby wstęp w Twoim tomiku? To byłoby wspaniałe, nieprawdaż?
 
9. Odkryj nowe gatunki. Pamiętaj, że brak postępu to cofanie się, więc najważniejsza jest nauka i praktyka. 
 
To tyle, mam nadzieję, że ten post zainspirował Cię lub przynajmniej uświadomił, że zarabianie na własnej poezji nie jest takie straszne czy niemożliwe jak się wydaje - wystarczy otworzyć oczy.

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
wieczna1995 6 grudnia 2011 wieczna1995 napisała:

Interesujące rozwiązanie na problemy finansowe :) Niedawno wysłałam wiersz na konkurs z nagrodą pieniężną (dzisiaj miało być roztrzygnięcie). Nie powiadomili mnie jeszcze mailem. Ale myślę, sobie, że jesli nie w tym konkursie to w innym dam sobie radę i w końcu coś wygram :) Bardzo podoba mi się ten pomysł. Zgadzam się z tym, że trzeba wykorzystać nasz talent jaki posiadamy. Pozdrawiam :)